Робота закладів дошкільної освіти в період адаптивного карантину

Дата: 10.08.2020 09:03

Одним із пріоритетних напрямків роботи Шумської міської ради є виховання дітей в дошкільних навчальних закладах, які відновили свою роботу в період адаптивного карантину.

В дитячих садочках вживаються всі заходи, спрямовані на запобігання поширенню гострої респіраторної хвороби COVID-19, визначені постановою головного державного санітарного лікаря України. Найперша вимога – це температурний скринінг. Перед початком роботи  працівникам вимірюється температура безконтактним термометром, не допускаються ті, у кого вона перевищує 37,2. Дітям вимірюють температуру під час прийому та через кожні 4 години протягом дня.

Важливо, що ніхто, крім працівників і вихованців, не може заходити у приміщення  садочків. На час карантину вихователь зустрічає дітей і батьків на вулиці. Батьки або особи, які супроводжують дітей, дотримуюся маскового режиму. Використовуютья антисептики.

Довелося відмовитись від використання тканинних багаторазових рушників і килимів з довгим ворсом, а діткам – від м’яких іграшок. Більше часу малюки проводять  на свіжому повітрі, а у кімнатах дотримуються дистанції.  В ігровій формі вихователі пояснюють дітям важливість гігієни рук, уникають занять та ігор, які передбачають фізичний контакт.

Працівники дошкільних закладів забезпечені засобами індивідуального захисту, дезінфекторами та деззасобами. Використані маски, рукавички та серветки збираються в окремі, не доступні для дітей контейнери з кришками. Кожні дві години проводиться вологе прибирання і дезінфекція приміщень, значно частіше  провітрюють кімнати.

Карантин  триває  вже  досить  довго,  але  дітлахам,  їх  батькам  та,  звичайно,  педагогам  ніколи  сумувати.  Всі  долучилися  до  цікавого  і  раніше  незвіданого  процесу  -  навчаємося  і  розвиваємося  як  в  садочку,  так  і  вдома  в  умовах  адаптивного  карантину.  А  літо    у  цьому  допомагає,  адже  сонечко  так  щедро  дарує   своє   тепло,  що  можна  досхочу  гуляти  і  бавитися  на  свіжому  повітрі.   Педагогічні  працівники  не  втомлюються  ініціювати  цікаві  ідеї,  проекти,  акції,  які  разом  з  малюками  з  успіхом  втілюють  в  життя.  Творчі  малюнки,  поробки,  цікаві  досліди  дозволяють  дітям  поринути  у  світ  природи,  науки,  мистецтва  та  з  користю  проводити  час  в  садочку.  Літо  надає  великі  можливості  для  фомування  в  дошкільнят  реалістичних  уявлень  про  природу,  для  виховання  в  них  допитливості,  уміння  спостерігати,  логічно  мислити.

Діти  чутливі  до  різних  змін.  Щоб  зробити  для  них  непомітним  перехід  до  нових  умов,  забезпечується чітка  організація  всіх  режимних  моментів,  особлива  увага  до  кожної  дитини,  турбота  про її  хороше  самопочуття,  бадьорий  настрій.