Дата: 22.09.2021 16:59

22 вересня 2021 року начальником управління освіти, культури, молоді, спорту та туризму Аллою Ніколаєвою проведено онлайн нараду з керівниками закладів освіти Шумщини щодо роботи освітянських установ в період посилених заходів карантину.

У нараді брав участь міський голова Вадим Боярський, який зазначив, що 21 вересня 2021 року відбулося засідання Державної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій. За результатами засідання Комісія вирішила, зокрема, встановити з 00 год 00 хв 23 вересня 2021 року «жовтий» рівень епідемічної небезпеки поширення COVID-19 на території всіх регіонів України. У зв'язку з цим у закладах освіти запроваджуються карантинні обмеження, які визначені постановою Уряду №1236 від 9 грудня 2020 року                   (зі змінами). Відповідне засідання поведено 22 вересня 2021 року головою Тернопільської ОДА Володимиром Трушом, на якому прийнято рішення про те, що при «жовтому» рівні епідемічної небезпеки відвідування закладів освіти Тернопільщини здобувачами освіти дозволено за умови, що не менш 80% працівників закладу є вакцинованими та отримали відповідні COVID-сертифіката.

Начальник управління освіти, культури, молоді, спорту та туризму Алла Ніколаєва повідомила про те, що майже 70% освітян Шумщини отримали щеплення  COVID-19. На сьогодні у 17 закладах освіти вакцинація працівників становить від 80 до 100%. Отже, дані установи продовжують працювати у звичному режимі з    неухильним дотриманням протиепідемічних заходів у закладах освіти на період карантину, затверджених Постановою  Головного державного санітарного лікаря України від 06 вересня 2021 року № 10 «Про затвердження протиепідемічних заходів у закладах освіти на період карантину у зв’язку поширенням коронавірусної хвороби (COVID-19)».  Робота інших закладів призупиняється до виконання ними підпункту 151 постанови Кабінету Міністрів України від 13 вересня 2021 р. № 954

Алла Володимирівна детально інформувала про перелік документів, на підставі яких визначається відсоток вакцинованих працівників:

• жовтого COVID-сертифіката, який підтверджує щеплення однією дозою дводозної вакцини (генерується через мобільний додаток Порталу Дія (Дія));
  • зеленого COVID-сертифіката, який підтверджує повний курс однодозної чи дводозної вакцини (генерується через мобільний додаток Порталу Дія (Дія));
  • міжнародного свідоцтва про вакцинацію (видається сімейним лікарем або лікарем, який проводив щеплення, після отримання повного курсу вакцинації від COVID-19);
  • довідки 063/о (видається лікарем, який проводив щеплення, після щеплення однією дозою дводозної вакцини).
  • COVID-сертифіката про одужання особи від зазначеної хвороби (сертифікати генеруватимуться після настання відповідної технічної можливості).

З урахуванням дати введення дози вакцини строк чинності жовтих COVID-сертифікатів становить 120 днів, зелених сертифікатів – 365 днів. COVID-сертифікати, видані на підставі щеплення дводозною вакциною, набувають чинності з дня вакцинації, однодозною вакциною – з 14-го дня після вакцинації. Термін дії сертифіката про одужання від COVID-19 становитиме 180 днів із врахуванням дати підтвердження захворювання тестом.