Відділ освіти, культури, молоді та спорту Шумської міської ради

Історія відділу

Зміни в політичному, соціально-економічному житті нашої країни, зростаючі вимоги суспільства до якісної освіти спонукають як до радикальних реформ в українській освіті так і до поступових кроків для її удосконалення.  Відповідно до концепції реформування місцевого самоврядування та територіальної організації влади в Україні формуються об’єднані територіальні громади (ОТГ), повноваженням яких є забезпечення управління закладами дошкільної, загальної середньої та позашкільної освіти.

Одним із значних управлінських повноважень, які отримали органи місцевого самоврядування ОТГ є право на формування власної і ефективної системи забезпечення освітніми послугами населення своєї громади.

У листопаді 2015 року створена Шумська об’єднана територіальна громада, до складу якої увійшло 18 сільських рад. Для управління навчальними заклами ОТГ міською  радою у травні 2016 року створено  відділ освіти, молоді та спорту, який діє на підставі Положення, затвердженого рішенням сесії Шумської міської ради від 08.04.2016 №255, у якому працює 20 осіб.

Відповідно до рішення Шумської районної ради від 22.04.2016 №82 «Про передачу закладів освіти із спільної власності територіальних громад сіл та міста Шумського району у комунальну власність Шумської міської ради» 31 навчальний заклад з     1 червня 2016 року перебуває у прямому підпорядкування відділу освіти, молоді та спорту Шумської міської ради.

З метою виконання законів України «Про освіту», «Про загальну середню освіту», «Про дошкільну освіту» та «Про позашкільну освіту»,  Указів   та   Доручень   Президента   України, Постанов   Кабінету   Міністрів   України,  Верховної   Ради України, наказів Міністерства освіти і науки України, управління освіти і науки Тернопільської облдержадміністрації, голови Шумської міської ради робота відділу освіти, молоді та спорту Шумської міської ради, навчальних закладів в 2016/2017 навчальному році спрямована на задоволення освітніх запитів громадян щодо здобуття повної загальної середньої освіти, забезпечення соціального захисту учасників навчально-виховного процесу, зосередження на реалізації пріоритетних напрямів розвитку освіти, подолання наявних проблем, вирішення перспективних завдань.

Відповідно до рішення сесії Шумської районної ради від 21.12.2017 №285 "Про передачу окремих обєктів із комунальної влсаності територіальних громад сіл та міста Шумського району у комунальну влсаність Шумської міської ради" у комунальну власність міської ради передані:

-початковий спеціалізований мистецько-навчальний заклад "Шумська школа мистецтв";

- комунальні заклади будинків культури та клубів Шумського району:

- бібліотеки-філії централізованої бібліотечної системи Шумського району та частина майна і фонду ЦБС :

1.

Бібліотека філія с.Андрушівка