A A A K K K
людям з порушенням зору
Управління освіти, культури, молоді, спорту та туризму Шумської міської ради

ЗНО

Дати проведення національного мультипредметного тесту

 

Наказом Міністерства освіти і науки України від 12 травня 2022 року № 434 «Про організацію та проведення у 2022 році національного мультипредметного тесту» визначено дати та особливості проведення НМТ.

Звертаємо увагу на наступне:

- щоб мати змогу взяти участь у НМТ ви маєте обов’язково  на своїй Інформаційній сторінці  з 20 травня до 7 червня підтвердити своє бажання проходити тестування й обрати із запропонованого переліку назву населеного пункту, у якому (або поблизу з яким) Ви плануєте перебувати в період проведення НМТ;

- тестування проходитиме в три сесії:

  • основна: 18 липня – 10 серпня;
  • додаткова: 16–20 серпня;
  • спеціальна: 12–16 вересня.

- до 12 липня 2022 року для зареєстрованих учасників з’явиться можливість завантажити зі своїх інформаційних сторінок запрошення-перепустки, де буде зазначено дату, час і місце проведення НМТ;

- інформацію про результати основної сесії НМТ за шкалою 100-200 балів буде розміщено на Інформаційних сторінках учасників тестування до 12 серпня 2022 року, додаткової сесії – до 21 серпня 2022 року, спеціальної – до 19 вересня 2022 року.

 

 

Про проведення національного мультипредметного тесту

 

Відповідно до інформації Українського центру оцінювання якості освіти в  межах вступної кампанії 2022 року для осіб, які здобули повну загальну середню освіту передбачено проведення національного мультипредметного тестування (НМТ), яке здійснюватиметься у комп’ютерному форматі. 

Зокрема, заплановано:

- національний мультипредметний тест (НМТ) для вступу для здобуття вищої освіти на основі повної загальної середньої освіти на всі спеціальності (бюджетні місця), на кон’юнктурні та медичні спеціальності (зокрема, контракт);

- магістерський комплексний тест (МКТ) для вступу до магістратури на спеціальності «Право» та «Міжнародне право»;

- магістерський тест навчальної компетентності (МТНК) для вступу до магістратури на окремі спеціальності.

Національне мультипредметне тестування для осіб, які здобули повну загальну середню освіту, міститеме завдання з української мови, математики, історії України. За виконання кожної складової тесту учасник після завершення тестування отримає окремий результат. Завдання НМТ відповідатимуть змісту програм ЗНО з навчальних предметів і будуть аналогічними до використовуваних у ЗНО. Український центр оцінювання якості освіти підготує демонстраційний варіант НМТ, щоб учасники змогли ознайомитися з форматом тестування заздалегідь. Наразі, завдань з відкритою формою відповіді, наприклад написання власного висловлення, в НМТ не передбачено.

Одним із критеріїв вступу буде також мотиваційний лист, запроваджений ще у 2020 році. Він матиме різну вагу для вступників на бюджет і контракт. Так, для вступу на бюджет його буде застосовано лише для рейтингування вступників з однаковим конкурсним балом, а для вступу на контракт він може бути основою для рейтингування вступників.

Якщо особа зареєструвалися для участі в ЗНО (заповнила реєстраційну картку, зібрала пакет реєстраційних документів і віддала його керівникові закладу освіти або самостійно надіслала до одного з регіональних центрів оцінювання якості освіти) він (вона) є потенційним учасником вступних іспитувань до закладів вищої освіти.

Якщо випускник вже має сертифікат учасника ЗНО, він можете заходити на свою  Інформаційну сторінку (номер і PIN-код для входу розміщено на сертифікаті), аби отримати всю актуальну інформацію щодо подальших дій, яка стосуватиметься саме його.

У разі, якщо  особа не має сертифіката  не потрібно хвилюватися, невдовзі УЦОЯО повідомить, як отримати номер і PIN-код для входу на свою Інформаційну сторінку.

Якщо випускник цього року закінчує здобувати повну загальну середню освіту (учень/учениця і ще не зареєструвався для участі в ЗНО і навіть не створив реєстраційної картки), то в такому випадку до 19 квітня необхідно створити реєстраційну картку.

На сайті Українського ЦОЯО наявна інформація щодо реєстраційних процесів, проведення НМТ та особливостей вступу у заклади вищої освіти.

НМТ: КІЛЬКІСТЬ ПОТЕНЦІЙНИХ УЧАСНИКІВ

За офіційною інформацією Українського ценйтру оцінювання якості освіти з 1 лютого до 19 квітня усі вступники 2022 року для участі в ЗНО усі бажаючі заповнювали реєстраційні форми на сайті УЦОЯО. За цей період потенційні учасники вступної кампанії  створили 492 204 картки, з них унікальних ー402 527. 346 768 комплектів реєстраційних документів надійшло до РЦОЯО і їх було опрацьовано.

Особи, які створили реєстраційні картки, ще не є учасниками НМТ. Для участі в тестуванні вони в травні обов’язково мають підтвердити своє бажання проходити НМТ на своїх інформаційних сторінках. А ще повідомити організаторів про те, у якому регіоні вони перебуватимуть у липні. Інформаційна сторінка ー спеціальний сервіс на сайті УЦОЯО, вхід у який  здійснюється за номером і PIN-кодом.  Ті учасники, які встигли отримати Сертифікат учасника ЗНО, мають доступ до своєї сторінки уже зараз. Багато учасників отримали інформацію про логін і PIN-код для доступу від керівників закладів освіти, де вони навчаються. Інші ж  зареєстровані особи невдовзі отримають  на вказаний під час реєстрації номер мобільного телефону SMS із даними для входу на інформаційну сторінку. Якщо ж учасники не отримають цих відомостей, то з 12 до 19  травня працюватиме спеціальна гаряча лінія, де можна буде дізнатися номер і PIN-код для доступу до інформаційної сторінки.

Зазначимо, що особи, які не зареєструвалися (тобто не сформували реєстраційну картку)  упродовж 1 лютогоー19 квітня, зможуть це зробити в червні, коли відбуватиметься додатковий період формування реєстраційних карток. Такі особи зможуть взяти участь в додатковій сесії НМТ. 

Нагадаємо, Український центр оцінювання якості освіти підготував демонстраційний варіант НМТ, щоб учасники змогли ознайомитися з форматом тестування заздалегідь. Також пропонуємо учасникам потренуватися виконувати завдання демонстраційного варіанта тесту в спеціальному онлайн-середовищі Львівського регіонального центру оцінювання якості освіти. Зауважте, що інтерфейс запропонованого тестувальника відрізняється від того, який буде на реальному НМТ, однак за структурою, типами завдань, тривалістю їх виконання демонстраційний варіант аналогічний до вступного тесту.

 

ЗОВНІШНЄ НЕЗАЛЕЖНЕ ОЦІНЮВАННЯ - 2022

Наказом МОН України від 02.11.21 р. № 1166 "ПРО ОРГАНІЗАЦІЮ ТА ПРОВЕДЕННЯ У 2022 РОЦІ ЗОВНІШНЬОГО НЕЗАЛЕЖНОГО ОЦІНЮВАННЯ РЕЗУЛЬТАТІВ НАВЧАННЯ, ЗДОБУТИХ НА ОСНОВІ ПОВНОЇ ЗАГАЛЬНОЇ СЕРЕДНЬОЇ ОСВІТИ" визначено умови і графік проведення ЗНО - 2022

Графік проведення ЗНО-2022: 
23.05.2022 - фізика
26.05.2022 - хімія
31.05.2022 - українська мова, українська мова і література
03.06.2022 - математика, математика (завдання рівня стандарту)
06.06.2022 - іспанська, німецька, французька мови
07.06.2022 - англійська мова
10.06.2022 - історія України
14.06.2022 - географія
17.06.2022 - біологія

ПРОБНЕ ЗНО - 2022

Реєстрація для участі у пробному ЗНО-2022 триватиме протягом 5‒22 січня 2022 року. Зареєструватися можна буде на сайтах регіональних центрів оцінювання якості освіти.

Пробне тестування з української мови, української мови і літератури відбудеться 19 березня, з історії України, з математики, математики (завдання рівня стандарту), з біології, з географії, з фізики, з хімії, а також з іноземних мов (англійської, іспанської, німецької та французької) – 26 березня. У день проведення пробного ЗНО кожен зареєстрований учасник може скласти тест з одного навчального предмета.

Результати пробного ЗНО-2022 для осіб, які введуть свої відповіді на спеціальному сервісі, буде оприлюднено на їхніх інформаційних сторінках 25 березня з української мови, української мови і літератури, 1 квітня — з інших навчальних предметів.

Пробне зовнішнє незалежне оцінювання є платною послугою для учасників та неприбутковою для організаторів і проводиться за кошти фізичних і юридичних осіб. Вартість тестування буде визначено регіональними центрами оцінювання якості освіти до 20 грудня 2021 року.

НАКАЗ УЦОЯО №141 від 20.10.2021 "Про проведення пробного зовнішнього незалежного оцінювання у 2022 році"

ЗНО-2021

Наказом Міністерства освіти і науки України від 30 вересня 2020 року № 1210 затверджено календарний план підготовки та проведення зовнішнього незалежного оцінювання 2021 року.

Відповідно до наказу реєстрація осіб для участі у зовнішньому незалежному оцінюванні триватиме з 1 лютого до 5 березня 2021 року. Керівники закладів освіти зможуть зареєструвати учнів (слухачів, студентів) для проходження ДПА у формі ЗНО до 1 березня 2021 року.

До 30 квітня 2021 року зареєстровані учасники зможуть завантажити зі своїх інформаційних сторінок запрошення-перепустки, де буде зазначено час і місце проведення тестувань.

Основна сесія зовнішнього незалежного оцінювання почнеться 21 травня тестуванням з хіміїі завершиться 15 червня тестуванням з географії. Тестування з іспанської, німецької, французької мов відбудуться 24 травня, з англійської мови – 25 травня, з математики – 28 травня, з української мови, української мови і літератури – 1 червня, з історії України – 4 червня, з фізики – 7 червня, з біології – 10 червня.

Інформацію про результати основної сесії зовнішнього незалежного оцінювання з усіх навчальних предметів буде розміщено на інформаційних сторінках учасників тестування до 30 червня 2021 року.

Зміст сертифікаційних робіт відповідатиме програмам зовнішнього незалежного оцінювання, затвердженим наказами МОН України від 26 червня 2018 року № 696, від 20 грудня 2018 року № 1426, від 04 грудня 2019 року № 1513.

Календарний план проведення ЗНО-2021

Стали відомі дати проведення ЗНО-2021 – ЧЕline |

ПРОБНЕ ЗНО - 2021

Відповідно до наказу Українського центру оцінювання якості освіти від 08.10.2020 № 163 «Про проведення пробного зовнішнього незалежного оцінювання в 2021 році» з 05 до 19 січня 2021 року триватиме реєстрація на пробне ЗНО-2021.

Участь у пробному тестуванні надасть змогу ознайомитися із процедурою проведення зовнішнього незалежного оцінювання (з порядком доступу до пункту тестування і робочого місця, особливостями роботи із бланками відповідей тощо), структурою та змістом тестових зошитів.

З огляду на епідеміологічні загрози у 2021 році кожний учасник / кожна учасниця зможе вибрати лише один предмет для проходження пробного ЗНО. Тестування з усіх навчальних предметів (українська мова, українська мова і література, історія України, математика, біологія, географія, фізика, хімія, англійська, іспанська, німецька та французька мов) відбудуться 10 квітня 2021 року.

Окрім участі в пробному ЗНО з одного з навчальних предметів, кожний зареєстрований учасник / кожна зареєстрована учасниця зможе додатково завантажити тестові зошити з усіх навчальних предметів із переліку предметів ЗНО-2021, пройти тестування вдома, після чого внести свої відповіді на спеціальний сервіс визначення результатів. Отже, у 2021 році можна буде і ознайомитися з процедурою проведення ЗНО під час пробного тестування з одного з навчальних предметів, і перевірити рівень своїх навчальних досягнень з усіх інших навчальних предметів ЗНО (у разі внесення відповідей на спеціальний сервіс).

Результати пробного ЗНО-2021 для осіб, які введуть свої відповіді на спеціальному сервісі, буде оприлюднено на їхніх інформаційних сторінках 16 квітня 2021 року. З огляду на те, що деякі здобувачі освіти не мають змоги постійно відвідувати заклади освіти, Український центр оцінювання якості освіти спільно з ГС «Освіторія» і МФ «Відродження» планують підготувати низку відеороз’яснень до завдань пробного ЗНО-2021.

Минулорічні відеоматеріали доступні на youtube канал іГС «Освіторія», а також на платформі iLearn.

За інформацією УЦОЯО

ЗНО - 2018

НАКАЗ МІНІСТЕРСТВА ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ від 31.07.2017  № 1103 "Деякі питання проведення в 2018 році зовнішнього незалежного оцінювання результатів навчання, здобутих на основі повної загальної середньої освіти"

Завантажити весь документ

Наказ Українського центру оцінювання якості освіти від 13.10.2017 №150 "Про проведення пробного зовнішнього незалежного оцінювання в 2018 році"

Завантажити весь документ

Наказ відділу освіти, молоді та спорту Шумської міської ради від 22.11.2017 «Про підготовку до проведення у 2018 році зовнішнього незалежного оцінювання результатів навчання, здобутих на основі повної загальної середньої освіти»

Завантажити весь документ

Наказ МОН України від 01.02.2013  № 72/78 " Про затвердження Інструкції про звільнення від проходження державної підсумкової атестації учнів (вихованців) загальноосвітніх навчальних закладів за станом здоров’я"

Презентація "Порядок реєстрації ЗНО - 2018"

Наказ "Про затвердження пункту проведення пробного зовнішнього незалежного оцінювання у  2018 році"

Наказ "Про організацію проведення державної підсумкової атестації у формі зовнішнього незалежного оцінювання"

ЗНО -2019

Про підготовку до проведення в 2019 році зовнішнього незалежного оцінювання

результатів навчання, здобутих на основі повної загальної середньої освіти

 
 
Міністерство освіти і науки України видало наказ № 1036 від 28.09.2018 року щодо проведення зовнішнього незалежного оцінювання 2019 року.
Основна сесія тестування розпочнеться 21 травня тестуванням з математики. Тестування з української мови і літератури відбудеться 23 травня, з іспанської, німецької, французької мов - 27 травня, з англійської мови - 28 травня. Зовнішнє оцінювання з фізики буде проведено 30 травня, з історії України - 4 червня, з біології - 6 червня, з географії - 11 червня, з хімії – 13 червня.
Випускникам закладів загальної середньої освіти результати зовнішнього незалежного оцінювання з трьох навчальних предметів буде зараховано як результати державної підсумкової атестації. Ці учасники мають обов’язково скласти:
– українську мову і літературу;
– математику або історію України (на вибір учасника);
– ще один предмет із переліку (історія України, математика, біологія, географія, фізика, хімія, а також англійська, іспанська, німецька або французька мова).
У 2019 році учні (слухачі, студенти) закладів професійної (професійно-технічної), вищої освіти, які цього року завершуватимуть здобуття повної загальної середньої освіти, обов’язково проходитимуть державну підсумкову атестацію у формі зовнішнього незалежного оцінювання з двох предметів: з української мови і  математики або історії України (період ХХ – початок ХХІ століття) на вибір.

 

Наказ МОН України "Про підготовку до проведення в 2019 році зовнішнього незалежного оцінювання результатів навчання, здобутих на основі повної загальної середньої освіти" № 1036  від 28 вересня 2018 року

Наказ МОН України "Деякі питання проведення в 2019 році зовнішнього незалежного оцінювання..." від 22.08.2018 №921

Наказ відділу освіти, культури, молоді та спорту "Про проведення ЗНО у 2019 році"

ПРЕЗЕНТАЦІЯ ЗНО -2019

Окремі зміни у процедурі реєстрації і порядку визначення результатів ЗНО

        Із 2019 року процедура реєстрації учасників та порядок визначення результатів ЗНО дещо зміняться порівняно з попередніми роками (Наказ Міністерства освіти і науки України від 07.12.2018 № 1353 «Про внесення змін до деяких нормативно-правових актів щодо зовнішнього незалежного оцінювання»).
Так, для участі в додатковій сесії зовнішнього незалежного оцінювання
  • в основний період реєстрації (цьогоріч – з 5 лютого до 25 березня) зможуть подавати документи особи, які проживають на тимчасово окупованій території або в населених пунктах, на території яких органи державної влади тимчасово не здійснюють свої повноваження, або розташованих на лінії зіткнення, або переселилися з них;
  • у додатковий період реєстрації (цьогоріч – з 3 до 20 травня) зможуть подавати документи особи, які брали участь у здійсненні заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації у Донецькій та Луганській областях та не встигли зареєструватися для участі в зовнішньому незалежному оцінюванні в основний період реєстрації.

          Важливим нововведенням є  розумне пристосування процедури переведення тестових балів з української мови і літератури для осіб з особливими освітніми потребами, які здобувають(ли) повну загальну середню освіту мовою, що не належить до слов’янської групи мов, або мовою корінних народів, та мають кількість тестових балів, меншу за поріг «склав/не склав». Для таких осіб буде встановлено адаптивний поріг (нижчий за звичайний), а всі тестові бали між адаптивним порогом і пороговим балом «склав/не склав», будуть переводитися в рейтингову оцінку «100 балів». 

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень