A A A K K K
людям з порушенням зору
Управління освіти, культури, молоді, спорту та туризму Шумської міської ради

Інформаційне повідомлення про проведення громадського обговорення щодо оптимізації мережі закладів загальної середньої освіти Шумської міської ради у 2022 році

Дата: 30.07.2021 10:42
Кількість переглядів: 53

Інформаційне повідомлення про проведення громадського обговорення щодо оптимізації  закладів загальної середньої освіти Шумської міської ради у 2022 році

 

1. Найменування організатора громадського обговорення -  Шумська міська рада.

 2. Мета: врахування думки жителів Шумської територіальної громади щодо:

-  реорганізації Тилявського навчально-виховного комплексу «загальноосвітній навчальний заклад І-ІІІ ступенів – дошкільний навчальний заклад» у гімназію з дошкільним відділенням та початковою школою;

- реорганізації Малосадківської загальноосвітньої школи І-ІІ ступенів у початкову школу з дошкільним відділенням;

- реорганізації Жолобківського навчально-виховного комплексу "загальноосвітній навчальний заклад І-ІІ ступенів - дошкільний навчальний заклад" у початкову школу з дошкільним відділенням;

- реорганізації Стіжоцького навчально-виховного комплексу "загальноосвітній навчальний заклад       І-ІІ ступенів - дошкільний навчальний заклад" у початкову школу з дошкільним відділенням;

- реорганізації Боложівського дитячого садка «Капітошка» у дошкільне відділення Боложівської ЗОШ І-ІІст.;

- закриття Соснівської загальноосвітньої школи І ступеня,  Кутівської загальноосвітньої школи І ступеня і Новоставської загальноосвітньої школи І ступеня;

- перейменування у гімназію з дошкільним відділеням та початковою школою:

1. Биковецький НВК

2. Бірківський НВК

3. Боложівську ЗОШ І-ІІст.

4. Бриківський НВК

5. Васьковецьку ЗОШ І-ІІст. – дитячий садок

6. Великоіловицький НВК

7. Кордишівський НВК

8. Літовищенський НВК

9. Людвищенський НВК

10. Обицький НВК

11. Тетильківський НВК

12. Угорський НВК

13. Цеценівський НВК

14. Шумбарський НВК;

- перейменування у ЗЗСО І-ІІІ ступенів з дошкільним відділенням, початковою школою та гімназією:

1. Вілійський НВК

2. Залісцівський НВК

3. Шумську ЗОШ І-ІІІст. №1;

- перейменування у ліцей з початковою школою та гімназією  Шумський НВК.

Відповідно до пункту 30 частини 1 статті 26, статті 60 Законів України «Про місцеве самоврядування в Україні», «Про освіту», «Про повну загальну середню освіту»:

1. Рішення про утворення, реорганізацію, ліквідацію чи перепрофілювання (зміну типу) закладу загальної середньої освіти приймає його засновник (засновники).

2. Мережа закладів загальної середньої освіти формується відповідно до законодавства з урахуванням соціально-економічної та демографічної ситуації, а також відповідно до культурно-освітніх та інших потреб територіальної громади.

3. Розвиток мережі комунальних початкових шкіл, гімназій забезпечують районні, міські, сільські, селищні ради.

4. У разі реорганізації чи ліквідації закладу загальної середньої освіти засновник зобов’язаний забезпечити учням можливість продовжити здобуття загальної середньої освіти на відповідному рівні освіти.

Реорганізація і ліквідація закладів загальної середньої освіти у сільській місцевості допускаються лише після громадського обговорення проекту, відповідного рішення засновника.

Згідно з Конституцією України (ст. 143):

«Територіальні громади села, селища, міста безпосередньо або через утворені ними органи місцевого самоврядування утворюють, реорганізовують та ліквідовують комунальні підприємства, організації і установи, а також здійснюють контроль за їх діяльністю, вирішують інші питання місцевого значення, віднесені законом до їхньої компетенції».

Відповідно до Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» (ст. 26):

«Реорганізація або ліквідація навчальних закладів комунальної форми власності здійснюється за рішенням місцевої ради».

Закон України «Про освіту» набрав чинності 28 вересня 2017 року. Згідно з підпунктом 13 пункту 3 розділу ХІІ «Прикінцеві та перехідні положення» Закону переоформлення установчих документів закладів освіти з метою приведення їх у відповідність із Законом здійснюється протягом п'яти років з дня набрання чинності Законом. Відповідно до пункту 5 цього ж розділу Закону засновникам закладів освіти рекомендовано протягом п’яти років привести установчі документи закладів освіти у відповідність із Законом. Таким чином установчі документи, зокрема статути закладів загальної середньої освіти, мають бути переоформлені до 28 вересня 2022 року.

 На території Шумської територіальної громади функціонує 26 закладів загальної освіти, у яких навчається 2862 школярі.

Головне у закладі освіти– це якість знань, рівень підготовки учнів, вміння набувати навиків спілкування в колективі однолітків, вчитися здобувати лідерські навики, мати можливість повноцінного розвитку своїх здібностей та творчої майстерності. Бо тільки у конкурентному учнівському середовищі, є у дітей мотивація до кращих результатів у навчанні. На жаль, з кожним роком у нашій громаді, як і в Україні зокрема, зменшується народжуваність,  відповідно  зменшується кількість учнів, особливо 10-11 класів. У 2020/2021н.р. 9 клас Тилявського НВК закінчило 3 учні, які виявили бажання продовжити навчання у 10 класі даного закладу. Однак, згідно із Законом «Про повну загальну середню освіту» в одному класі не може бути менше 5 дітей. Окрім того, початкова школа має право забезпечувати навчання дітям (незалежно від їх кількості) одного або різного віку, які можуть навчатися в одному з’єднаному класі. Наповнюваність таких класів-комплектів становить не менше 5 та не більше 12 осіб. В разі неможливості утворити клас через недостатню кількість учнів, школярі можуть продовжити навчання в закладі за іншої формою здобуття повної загальної середньої освіти або в іншому закладі освіти із забезпеченням територіальної доступності. Найчастіше в такому випадку організовується  педагогічний патронаж. Але, відповідно до Положення про індивідуальну форму здобуття повної загальної середньої освіти, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 16 жовтня 2014 року  N 630 із змінами та доповненнями, педагогічний патронаж може бути організовано для осіб, які здобувають початкову, базову середню освіту і проживають у селах і селищах (у разі якщо кількість здобувачів освіти не дозволяє утворити клас). Тобто, функціонування класів менше 5 учнів у старшій школі неможливе.

Проаналізувавши перспективну мережу, кадрове забезпечення, матеріально-технічну базу, виносимо на громадське обговорення  питання реорганізації Тилявського навчально-виховного комплексу «загальноосвітній навчальний заклад І-ІІІ ступенів – дошкільний навчальний заклад» у гімназію, Малосадківської загальноосвітньої школи І-ІІ ступенів, Стіжоцького і Жолобківського навчальновиховних комплексів "загальноосвітній навчальний заклад І-ІІ ступенів - дошкільний навчальний заклад"  у початкову школу з дошкільним відділенням.

Основна проблема сіл Соснівка та Кути  – різке зниження народжуваності у 2017-2021 роках. Аналіз перспективної мережі на 5 років свідчить про те, що кількість учнів у 2022-2026 роках менше 10 школярів. Розрахункова наповнюваність класів визначається з урахуванням кількості населення та щільності його проживання і є основною складовою у розрахунку субвенції з державного бюджету, яка передбачена,  виключно, на заробітну плату педагогічних працівників, усі інші витрати здійснюються з місцевого бюджету. Вартість утримання одного учня Соснівської  ЗОШ Іст. у 2021 році  становить  48 548 грн. на рік, а Кутівської ЗОШ Іст. - 73790 грн. на рік. При наявності мізерної кількості школярів витрати на фінансування зростуть вдвічі.  Негативно вплине на якість знань організація навчання шляхом педагогічного патронажу.

Проаналізувавши перспективну мережу, на сьогодні єдиним оптимальним шляхом  у вирішенні проблеми малокомплектності Кутівської і Соснівської загальноосвітніх шкіл І ступеня є закриття даних закладу. У разі прийняття вищевказаного рішення школярі будуть забезпечені безкоштовним підвезенням до Бірківського навчально-виховного комплексу «загальноосвітній навчальний заклад І-ІІ ступенів – дошкільний навчальний заклад» і Андрушівського навчально-виховного комплексу «загальноосвітній навчальний заклад І-ІІІ ступенів – дошкільний навчальний заклад», а педагогічні працівники - працевлаштовані.

З вересня 2021 року, у звязку з відсутністю школярів, призупинено діяльність Новоставської загальноосвітньої школи І ступеня. Враховуючи те, що бувші учні даного закладу здобувають освіту в Бірківському НВК, а педагогічні працівники працевлаштовані, доцільним є закриття Новоставської ЗОШ Іст. як юридичної особи.

Відповідно до статті 9 Закону України "Про повну загальну середню освіту" здобуття загальної середньої освіти забезпечують:

початкова школа - заклад освіти I ступеня (або структурний підрозділ іншого закладу освіти), що забезпечує початкову освіту;

гімназія - заклад середньої освіти II ступеня (або структурний підрозділ іншого закладу освіти), що забезпечує базову середню освіту;

ліцей - заклад середньої освіти III ступеня (або структурний підрозділ іншого закладу освіти), що забезпечує профільну середню освіту.

Заклад загальної середньої освіти, що реалізує освітні програми на декількох рівнях загальної середньої освіти, має тип закладу вищого рівня, на якому провадиться освітня діяльність.

Згідно Закону України "Про освіту" до 28 вересня 2022 року необхідно привести назви закладів загальної середньої освіти Шумської міської ради у відповідність до чинного законодавства.Зокрема:

- перейменувати у гімназію з дошкільним відділенням та початковою школою:

1. Биковецький НВК

2. Бірківський НВК

3. Боложівську ЗОШ І-ІІст.

4. Бриківський НВК

5. Васьковецьку ЗОШ І-ІІст. – дитячий садок

6. Великоіловицький НВК

7. Кордишівський НВК

8. Літовищенський НВК

9. Людвищенський НВК

10. Обицький НВК

11. Тетильківський НВК

12. Угорський НВК

13. Цеценівський НВК

14. Шумбарський НВК;

- перейменувати у ЗЗСО І-ІІІ ступенів з дошкільним відділенням, початковою школою та гімназією:

1. Вілійський НВК

2. Залісцівський НВК

3. Шумську ЗОШ І-ІІІст. №1;

- перейменувати у ліцей з початковою школою та гімназією  Шумський НВК.

Запрошуємо жителів Шумської територіальної громади долучитися до громадського обговорення щодо реорганізації та перейменування вищезазначених закладів освіти.

Формат проведення громадського обговорення: у зв’язку з продовженням карантину, з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2» та забороною масових зібрань, пропозиції та зауваження приймаються у письмовій формі із зазначенням особи та контактної інформації заявника за адресою: 47101, вул. Українська, 59, м.Шумськ,  (управління освіти, культури, молоді, спорту та туризму Шумської міської ради).  Також із дотриманням усіх заходів безпеки: публічне громадське обговорення передбачатиме проведення на базі Сзакладів освіти громадських слухань, засідань за круглим столом, зборів, зустрічей з громадськістю і колективом.

До участі в обговоренні запрошуються мешканці Шумської територіальної громади у терміни з 20 липня 2021 по 19 липня 2022 року.

5. Суб’єкти, що внесли пропозицію щодо реорганізації  та перейменування закладів освіти з         1 вересня 2022 року – управління освіти, культури, молоді, спорту та туризму Шумської міської ради.

6. Місцезнаходження та адреса електронної пошти, номер телефону організатора громадського обговорення, за якими можна отримати консультації з питання, що винесено на громадське обговорення:  47101, вул. Українська, 59, м.Шумськ (управління освіти, культури, молоді, спорту та туризму Шумської міської ради), електронна адреса: shm.otg.osvita@ukr.net. 

7. Прізвище та ім’я особи, визначеної відповідальною за проведення громадського обговорення – Ніколаєва Алла Володимирівна, начальник управління освіти, культури, молоді, спорту та туризму Шумської міської ради. Контактна особа – Ковальчук Світлана Петрівна – начальник відділу освіти, молоді та спорту управління освіти, культури, молоді, спорту та туризму Шумської міської ради, тел. 2-24-23.

8. Строк і спосіб оприлюднення результатів громадського обговорення, узагальнення висловлених в ході проведення громадського обговорення зауважень та пропозицій здійснюється організатором. Після отримання висловлених пропозицій та проведеного аналізу відбудеться оприлюднення результатів громадського обговорення на сайті управління освіти, культури, молоді, спорту та туризму Шумської міської ради. 

Проект рішення про реорганізацію Тилявського НВК

Проект рішення про реорганізацію Жолобківського НВК

Проект рішення про реорганізацію Стіжоцького НВК

Проект рішення про реорганізацію Малосадківської ЗОШ І-ІІст.

Проект рішення про закриття Соснівської ЗОШ Іст.

Проект рішення про закриття Кутівської ЗОШ Іст.

Проект рішення про закриття Новоставської ЗОШ Іст.

Проект рішення про реорганізацію Боложівського дитячого садка "Капітошка"


« повернутися

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень