A A A K K K
людям з порушенням зору
Управління освіти, культури, молоді, спорту та туризму Шумської міської ради

Нова українська школа

 

Методичні рекомендації щодо організації освітнього процесу у других класах експерементальних закладів освіти (Лист МОН від 18.09.2018 №1/9-565)

Методичні рекомендаціії щодо адаптаційного періоду для учнів першого класу

У перший клас – за новими правилами. Про що новий Порядок зарахування учнів

Типові освітні програми для закладів загальної середньої освіти:

Про затвердження Методичних рекомендацій щодо організації освітнього простору Нової української школи 

Наказ МОН № 283 від 23.03.2018 року

У пілотних класах вчитимуться за методикою lego

26-27 січня 2018 року у приміщенні Тернопільської ЗОШ І ст. повного дня  з поглибленим вивченням основ економіки відбувся тренінг для координаторів, тренерів НУШ, педагогів пілотних шкіл, який провела тренер від LEGO Foundation Фігурська Н.В.

Учасники Макаровська В.Г., методист початкової освіти, Шишковська А.В., вчитель початкових класів  та практичний психолог та соціальний педагог Провозюк Л.Г. Шумської ЗОШ І- ІІІ ст. №1 мали змогу ознайомитися із надзвичайно цікавою методикою LEGO "Шість цеглинок" для роботи з молодшими школярами. Неймовірно позитивна, компетентна тренерThe LEGO Foundation Фігурська Надія Василівна довела, що ним можна не тільки гратися, а з його допомогою - вчитися! LEGO дозволяє дітям у формі пізнавальної гри робити багато важливих відкриттів, отримувати знання, розвивати необхідні навички. 

Фото без описуФото без описуФото без описуФото без опису

 

Стартувала реєстрація на онлайн-курс для вчителів НУШ

На сайті студії онлайн-освіти EdEra стартувала реєстрація на обов’язковий онлайн-курс для вчителів Нової української школи, які візьмуть перші класи у 2018 році.

Про це повідомили на сайті МОН.

Зареєструватись на “Онлайн-курс для вчителів початкової школи” можна за цим посиланням. Поки що можна ознайомитися зі структурою курсу, функціоналом платформи, а також вступними роликами лекторів, що читатимуть матеріал. Детальніше про реєстрацію читайте у цьому додатку.

Новий Державний стандарт початкової загальної освіти впроваджують у Шумській ЗОШ І-ІІІ ст. №1

 Вже чотири місяці  вчителі і учні перших класів п’яти  пілотних шкіл області, а саме: Шумської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 1, Збаразької загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 1 , Підволочиської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів, Козівської загальноосвітньої школа І-ІІІ ступенів № 1, Чортківської загальноосвітньої школи І – ІІІ ступенів № 7  працюють за новим Державним стандартом початкової, загальної освіти в рамках всеукраїнського та обласного експериментів «Розроблення і впровадження навчально-методичного забезпечення початкової освіти в умовах реалізації нового Державного стандарту початкової загальної середньої освіти».

Вчителі перших класів Шумської ЗОШ І-ІІІ ст. І-ІІІ ст. №1  Шишковська А.В. та Шуневич А.Д. , хоч і стикаються з деякими проблемами, дуже схвально висловлюються про нові підходи до організації навчально-виховного процесу в початкових класах. Дуже задоволені навчальним процесом діти. Захоплюють учнів проведення екскурсій,  робота в парах, групах, творчі завдання. Класні керівники попрацювали над оформленням класних кімнат таким чином, щоб кожна дитина почувала себе у класі затишно і безпечно. Навчальний процес здійснюється відповідно до вікових особливостей дітей. Пізнавальний процес вчителі пілотних шкіл намагаються організувати таким чином, щоб він приносив радість дитині. Звертається увага на розвиток умов для формування особистості: плекаються автономність та незалежне мислення, самоповага і впевненість у собі. Вчителі формують у дітей навички здорового способу життя, в кожному класі організовано зони тиші та відпочинку. Протягом місяця вдало організовуються ранкові зустрічі, як результат – позитивне ставлення першокласників один до одного, як членів однієї дружної сім’ї.

 Матеріальна база дає можливість сьогодні ефективно організовувати навчально-виховний процес, працювати на якісний показник, усіма засобами навчання  сприяти розвитку інтересу до знань у кожного першокласника.  На  сьогоднішній день 1 класи забезпечені мультимедійним комплексом (вартість 45428 грн.)

Фото без опису

Дидактичним обладнанням    (вартість 48069 грн.)

Фото без опису

Фото без опису

Мікроскопами  (вартість  20650 грн.)

Фото без опису

Учнівськими меблями  (на суму  61476 грн.)

Фото без опису

Ламінатором,  БФП

Фото без описуФото без опису

 

Як же здійснюється навчально-методичне забезпечення пілотних шкіл..

     «Нова українська школа»  публікує для вчителів модельну програму   для пілотних перших класів, сконструйовану на основі потижневого планування освітнього процесу з визначенням  теми тижня і очікуваних результатів за галузями,які вчитель  реалізує впродовж тижня, а також навчально-методичні матеріали до тематики кожного тижня. Саме вони  пілотуються в 100 школах України з 1 вересня цього навчального року. Всі вони розсилаються  по даних школах в електронному варіанті ,а також публікуються на сайті НУШ. Ця  програма та матеріали  є результатом спільної праці освітян з усіх регіонів України : авторів Державного стандарту початкової загальної освіти, тренерів з усіх областей України, вчителів пілотних шкіл та методистів. Вони повністю відповідають меті та засадам нового Державного стандарту початкової загальної освіти, побудовані на конструюванні знань, а не на відтворенні, що демонструє партнерський підхід до освітнього процесу, проголошений Концепцією Нової української школи. Окрім  цього вчителі і учні пілотних шкіл безплатно отримують навчально-методичні комплекси (зошити,посібники) за новими програмами від різних видавництв України( Генеза,Оріон, Ранок, тощо).

      У 2018 році  близько 22000 учителів початкових класів почнуть навчати по-новому понад 500 000 маленьких українців, з них 908 вчителів у Тернопільській області і 25 вчителів у Шумській ОТГ 

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень