A A A K K K
людям з порушенням зору
Управління освіти, культури, молоді, спорту та туризму Шумської міської ради

Бережімо наш скарб - рідну мову!

Дата: 22.02.2020 11:20
Кількість переглядів: 80

 

 

Найбiльше i найдорожче добро кожного

 народу – це його мова, та жива схованка

людського духу, його багата скарбниця,

 в яку народ складає і своє давнє життя,

i своï сподiванки, розум, досвiд, почування

Панас Мирний
 

         Щороку  21 лютого ми відзначаємо Міжнародний день рідної мови. Свято було започатковано у листопаді 1999 року на тридцятій сесії Генеральної конференції ЮНЕСКО у Парижі. Про «підтримку мовного та культурного різноманіття та багатомовності» – звучало у заголовку документа. Міжнародне свято рідної мови мало послугувати захисту мови як культурної спадщини кожної окремої національності, кожної народності на нашій планеті.

         Історія свята, на жаль, має трагічний початок. 21 лютого 1952 року у Бангладеш (Східний Пакистан) пакистанська влада жорстоко придушила демонстрацію людей, які виражали свій протест проти урядової заборони на використання в країні своєї рідної — бенгальської, мови. Відтоді кожного року Бангладеш відзначає день полеглих за рідну мову. Саме за пропозицією цієї країни ЮНЕСКО проголосило 21 лютого Міжнародним днем рідної мови. В Україні це свято відзначають з 2002 року.

         Мова-духовний скарб нації. Це не просто засіб людського спілкування, це те, що живе в наших серцях. Змалечку кожен із нас повинен створити в своїй душі світлицю, у якій зберігається найцінніший скарб - мова.

         Рідна мова для кожної людини є важливим елементом культурної свідомості. Вона накопичує традиції й досвід попередніх поколінь і дозволяє передати їх нащадкам. Мова — це історія народу, його світогляд, інтелектуальний та духовний результат кількатисячолітньої еволюції кожного етносу. Без своєї мови, своєї самобутньої культури немає народу.

         У закладах освіти Шумської ОТГ до Міжнародного дня рідної мови проводилися тематичні уроки, виховні години, вікторини, квести, конкурси малюнків, брейн-ринги, написання диктанту єдності, книжкові виставки, літературно-музичні композиції. У Міжнародний день рідної мови та в рамках Фестивалю української книжності "На білому коні", який присвячений 115-ій річниці від дня народження Уласа Самчука,  у Шумському НВК, Шумському ліцеї, Шумській ЗОШ І-ІІІ ст.№1 відбулися зустрічі школярів  з письменниками Тернопільщини.

Усі заходи підпорядковані єдиній виховній меті: шанувати, розвивати українське слово, дбати про красу і багатство української мови.

 

 « повернутися

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень