Управління освіти, культури, молоді, спорту та туризму Шумської міської ради

НАЦІОНАЛЬНИЙ МУЛЬТИПРЕДМЕТНИЙ ТЕСТ ЗАМІСТЬ ЗОВНІШНЬОГО НЕЗАЛЕЖНОГО ОЦІНЮВАННЯ

НАЦІОНАЛЬНИЙ МУЛЬТИПРЕДМЕТНИЙ ТЕСТ ЗАМІСТЬ ЗОВНІШНЬОГО НЕЗАЛЕЖНОГО ОЦІНЮВАННЯ

 

Учнів, які 2022 року завершують здобуття повної загальної середньої освіти (11-ті класи) звільнено від проходження державної підсумкової атестації. Це передбачено Законм України «Про внесення змін до деяких законів України у сфері освіти», ухваленим Верховною Радою України.

У межах вступної кампанії 2022 року для вступу на бакалаврат замість традиційного ЗНО передбачено проведення національного мультипредметного тесту (НМТ) в комп’ютерному форматі.

За інформацією Українського центру оцінювання якості освіти даний іспит проводитиметься очно в спеціальних тимчасових екзаменаційних центрах (ТЕЦ). Це приміщення шкіл та університетів, обладнані необхідною кількістю комп’ютерів / ноутбуків. У кожній аудиторії будуть перебувати по 10–20 учасників, а також інструктор.

Планується проведення трьох сесій НМТ: основної і додаткової в липні, а також спеціальної у вересні. Це випробування міститиме три блоки завдань:

з української мови,

з математики,

з історії України.

Загальна кількість завдань національного мультипредметного тесту – 60, на виконання яких буде відведено  90 хвилин.

Завдання буде оцінено відповідно до схеми нарахування балів, застосовуваної в ЗНО. Свій результат (тобто кількість набраних балів за правильно виконані завдання) учасник знатиме після виконання блоків НМТ. Пізніше результат кожного блоку буде також переведено в шкалу 100-200 балів. Для отримання результату за шкалою 100-200 достатньо буде набрати хоча б один тестовий бал.

Український центр оцінювання якості освіти підготував демонстраційний варіант НМТ, щоб учасники змогли ознайомитися з форматом тестування заздалегідь. Завдання національного мультипредметного тесту відповідатимуть змісту програм ЗНО з навчальних предметів і будуть аналогічними до використовуваних у ЗНО. А от завдань з відкритою формою відповіді, наприклад написання власного висловлення, в НМТ не передбачено.

Зазначимо, що з 1 лютого до 19 квітня усі вступники 2022 року для участі в ЗНО заповнювали реєстраційні форми на сайті УЦОЯО. Особи, які створили реєстраційні картки, ще не є учасниками НМТ. Для участі в тестуванні вони в травні обов’язково мають підтвердити своє бажання проходити НМТ на своїх інформаційних сторінках. А ще повідомити організаторів про те, у якому регіоні вони перебуватимуть у липні. Інформаційна сторінка ? спеціальний сервіс на сайті УЦОЯО, вхід у який  здійснюється за номером і PIN-кодом.  Ті учасники, які встигли отримати Сертифікат учасника ЗНО, мають доступ до своєї сторінки уже зараз. Багато учасників отримали інформацію про логін і PIN-код для доступу від керівників закладів освіти, де вони навчаються. Інші ж  зареєстровані особи невдовзі отримають  на вказаний під час реєстрації номер мобільного телефону SMS із даними для входу на інформаційну сторінку. Якщо ж учасники не отримають цих відомостей, то з 12 до 19  травня працюватиме спеціальна гаряча лінія УЦОЯО, де можна буде дізнатися номер і PIN-код для доступу до інформаційної сторінки.

Особи, які не зареєструвалися (тобто не сформували реєстраційну картку)  упродовж 1 лютого?19 квітня, зможуть це зробити в червні, коли відбуватиметься додатковий період формування реєстраційних карток. Такі особи зможуть взяти участь в додатковій сесії НМТ. 

Детальну інформацію про зміст, структуру й оцінювання кожного блоку національного мультипредметного тесту розміщено у відповідних розділах на сайті УЦОЯО https://testportal.gov.ua/, про умови прийому для здобуття вищої освіти  2022 року йдеться на сайті Міністерства освіти і науки України https://mon.gov.ua/.

Щодо проведення НМТ у Тернопільскій області, зокрема, у Шумській територіальній громаді ми інформуватиме вступників 2022 року через директорів закладів загальної освіти, сайт управління освіти, культури, молоді, спорту та туризму https://osv.shumska-gromada.gov.ua/, а також гарячу телефонну лінію 2-24-23 (відповідальна особа – Людмила Попова).« повернутися до списку новин