Дата: 20.08.2021 10:22

На виконання розпорядження Шумського міського голови від 11 серпня 2021 року №196 «Про моніторинг стану готовності закладів освіти і культури Шумської міської ради до осінньо-зимового періоду та початку 2021-2022 навчального року» з метою встановлення  рівня готовності  закладів освіти до навчального року двома робочими групами (керівники Макаревич О.Л., Ніколаєва А.В. проведено огляд освітніх установ.

Моніторинг освітянських закладів засвідчив, що в ході підготовки до нового навчального  року  та осінньо-зимового періоду зроблено все можливе, щоб  у вересні зустріти учнів у новому комфортному середовищі.  У всіх закладах проведено поточні ремонти кабінетів, коридорів, майстерень, спортивних майданчиків, внутрішніх туалетів, спортзалів, харчоблоків.

Реалізується проект «Капітальний ремонт (утеплення фасадів) будівлі Шумського навчально-виховного комплексу «Загальноосвітній навчальний заклад І-ІІІ ступенів-гімназія» в м. Шумськ Тернопільської області». Загальна кошторисна вартість-2521.896 тис.грн. В 2020 році виконано будівельних робіт на суму 1218,670 тис. грн.. 1096,770 тис.грн.-субвенція з державного бюджету місцевим бюджетам на реалізацію програми «Спроможна школа для кращих результатів, 121,900 тис. грн.-місцевий бюджет. На даний період роботи по утепленню фасаду продовжуються.

Завершуються роботи по реалізації проекту  «Реконструкція ігрового майданчика на території дитячого садочка «Сонечко» у рамках програми покращення послуг « Шкільна та дошкільна освіта». Обладнання для майданчика придбані в рамках реалізації проекту «Децентралізація приносить кращі результати та ефективність» (DOBRE). Загальна кошторисна вартість становить-1869,691 тис.грн.

Реалізовано проект «Капітальний   ремонт покрівлі будівлі пришкільного гуртожитку Шумської ЗОШ І-ІІІ ступенів №1». Вартість будівельних робіт-420,970 тис.грн. Джерело фінансування - залишок освітньої субвенції.

Заплановано в 2021 році реалізувати проект «Реконструкція даху Залісцівського НВК». Загальна кошторисна вартість -3005.124 тис.грн. На даний час проводиться тендер  на   виконання будівельних робіт. Джерело фінансування - субвенція Державного бюджету на здійснення заходів соціально-економічного розвитку окремих територій.

Однією зі складових Нової української школи є створення сучасного освітнього середовища, зокрема багатофункціональних гнучких просторів. Проведено оновлення шкільних будівель на принципах енергоефективності, мотивувального та креативного дизайну, технологічності та інклюзивності.

Варто відзначити гідну підготовку кожного закладу освіти до нового навчального року:

- естетичним оформленням, продуманістю використання освітнього простору, масштабом виконаних ремонтних робіт відзначились Шумський ЗЗСО, Шумська ЗОШ №1, Малосадківська ЗОШ, Людвищенський НВК, Рохманівська ЗОШ;

- впорядкованість, чистота, охайність приміщень і території Обицького, Суразького, Андрушівського, Тетильківського, Бриківського, Биковецького, Бірківського, Жолобківського, Кордишівського, Тилявського,  Цеценівського,  Вілійського, Великоіловицького, Літовищенського, Угорського, Стіжоцького, Залісцівського,  Васьковецької, Боложівської ЗОШ, Шумського ЦПР, Шумського ДЮСШ та Шумської школи мистецтв вражають і викликають почуття вдячності за виконаний об'єм робіт колективами цих закладів;

- розумним рішенням оновлення простору кожного класу, що матиме значний освітній ефект, та родинним теплом зустрічали нас приміщення й території закладів початкової освіти – Кутівська, Залузька, Соснівська ЗОШ, Онишковецький НВК;

- затишна атмосфера, колірне рішення приміщень у Шумському, Боложівському та Рохманівському закладах дошкільної освіти, ігрові майданчики сприятимуть розвитку дошкільнят та заохочуватимуть їх до різних видів активності;

- меблювання, облаштування інклюзивно-ресурсного центру та Шумської публічно-шкільної бібліотеки створюють можливості для різноманітних форм навчальної діяльності дітей, забезпечують сприятливу емоційну атмосферу, мотивують та налаштовують на продуктивну роботу.

Управління освіти, культури, молоді, спорту та туризму Шумської міської ради висловлює вдячність усім керівникам освітніх установ та їх працівникам за якісну підготовку закладів освіти до нового навчального року.